Wakacje z klimatem – piknik ekologiczny

Ilość odsłon 48

W poniedziałek 5 sierpnia na placu przy ul. Tysiąclecia w Łebie odbędzie się ekologiczny piknik realizowany w ramach pierwszej  edycji ogólnopolskiego projektu - WAKACJE Z KLIMATEM.
W ramach imprezy odbędą się szereg warsztaty m.in. na temat segregacji śmieci, drzew i ich roli w ekosystemie, bioróżnorodności oraz zielonej energii. Na odwiedzających czekać będą stanowiska eksperckie na których zaprezentowane zostaną: solarna pracownia edukacji ekologicznej, rowerowe kino bez prądu, wiatraki, turbiny wiatrowe i wodne. Dla najmłodszych odbędzie się także spektakl o tematyce ekologiczno - przyrodniczej, przeprowadzone zostaną liczne gry i zabawy edukacyjne, dotyczące ekologii i ochrony przyrody. W ramach programu popularna lektorka Krystyna Czubówna przeczyta fragmenty książek o przyrodzie.
Pełny harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.wakacjezklimatem.pl lub na profilu facebook: wakacjezklimatem. Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.