Aktualności

I Jubileuszowy Pomorski Festiwal Piosenki Zimowej

W sobotę 20 stycznia w Lęborskim Centrum Kultury "Fregata" odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Pomorskiego Festiwalu Piosenki Zimowej. Do festiwalowej rywalizacji staną uczestnicy w 4 różnych kategoriach wiekowych, od dzieci w wieku szkolnym do osób dorosłych.

Poczta Świętego Mikołaja w Łebie

Od Mikołajek (6 grudnia) do Wigilii Bożego Narodzenia (24 grudnia) w Bibliotece Miejskiej w Łebie, tak jak w ubiegłych latach, będzie działała Poczta św. Mikołaja. Listy będą przyjmowane do dnia 22 grudnia.

Wspólne ubieranie choinki - nowe miejsce!

W sobotę 9 grudnia w Łebie zaplanowano mnóstwo atrakcji w świątecznym klimacie! W programie wspólne ubieranie choinki na Skwerze Rybaka, III Łebski Bieg Mikołajkowy, wizyta św. Mikołaja z prezentami i inne wydarzenia towarzyszące.

Mikołajki dla dzieci w Lęborku

W środę 6 grudnia w Kinie Fregata w Lęborku odbędą się filmowe Mikołajki dla dzieci. W programie projekcja filmu animowanego wytwórni Disneya pod tytułem "Coco" oraz słodkie niespodzianki dla najmłodszych.

Mikołajkowy Chrzest Morsów Łebskich

W niedzielę 10 grudnia na plaży wschodniej A (zejście na plażę przy Hotelu NEPTUN) o godzinie 12.00 odbędzie się Mikołajkowy Chrzest Morsów Łebskich. Na imprezę serdecznie zaprasza władca mórz i oceanów - Neptun we własnej osobie!

Wystawa Fotograficzna "Gdańsk i okolice"

W poniedziałek 27 listopada w Rybackim Centrum Kultury i Formacji BOLENIEC przy al. św. Jakuba Apostoła 25 w Łebie, odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej pt. "Gdańsk i okolice", obrazującej wycieczkę łebskich seniorów na Pomorze.

XIX Festiwal Pomuchla

W niedzielę 10 grudnia odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w jesienno-zimowym kalendarzu imprez w Łebie - Festiwal Pomuchla. Nie zabraknie oczywiście tradycyjnego dla Święta Dorsza konkursu kulinarnego i degustacji potraw rybnych.

Dzień Seniora w Łebie

W czwartek 30 listopada w Łebie odbędzie się Dzień Seniora. Organizatorami wydarzenia są Burmistrz Miasta Łeba oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łebie. Impreza będzie miała miejsce w Hotelu Wodnik.

Muzeum Motyli w Łebie czynne cały rok

W tym roku po raz pierwszy Muzeum Motyli w Łebie nie będzie zamykane na sezon jesienno-zimowy! Muzeum będzie można odwiedzać także w listopadzie i grudniu. To dodatkowy powód, by odwiedzić Łebę poza sezonem.

Ubieranie Choinki Miejskiej

Wzorem poprzednich lat, także w tym roku w Łebie stanie wielka choinka. W sobotę 2 grudnia w centrum Łeby odbędzie się wspólne ubieranie miejskiego drzewka bożonarodzeniowego. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy i goście Łeby.