Łeba Park Jurajski Park Dinozaurów

84-360 Łeba, Nowęcin, ul. Kolonijna 24

Łeba Park - Jurajski Park Dinozaurów

PARK
ŁEBA PARK to jedyny w Polsce tak rozbudowany i rozległy park dinozaurów, pięknie położony na obszarze około 20 hektarów. W otoczeniu lasów, stawów, trzęsawisk i naturalnej przyrody, idąc wieloma szlakami poznajemy poszczególne okresy z prastarych dziejów Ziemi. Podczas spaceru uroczymi ścieżkami, mostkami i kładkami poprzez trzciny obcujemy z około 100 gadami. Bardzo realistycznie czujemy swoimi zmysłami klimat minionych epok sprzed milionów lat, widzimy jak wyglądało i rozwijało się wtedy życie przyrody, ludzi i zwierząt.

DINOZAURY
Dinozaury (dinosaura, deinos - straszny, potężny jaszczur) to grupa gadów naczelnych, które zdominowały ziemskie ekosystemy na ponad 160 mln lat pojawiając się w środkowym triasie. Pod koniec okresu kredy, około 65 mln lat temu, katastrofalne wymieranie skończyło ich hegemonię na wszystkich lądach. Jedna grupa dinozaurów przeżyła do dnia dzisiejszego. Są to współczesne ptaki (dinozaury z grupy teropodów). Dinozaury miały cztery kończyny (tylne na ogół dłuższe od przednich) zakończone pazurami niekiedy przypominajace, zwłaszcza u roślinożerców, tępe kopyta. Ciała wielu dinozaurów pokryte były łuskowatą, wodoszczelną skórą; u licznych teropodów stwierdzono w różnym stopniu rozwinięte pióra.

Dinozaury składały jaja pokryte twardymi skorupkami o budowie podobnej do ptasiej. Szkielety dinozaurów i ptaków posiadają wiele cech niespotykanych u innych zwierząt np: przekształcenie nóg usprawniające bieg. Innymi ich wspólnymi cechami są lekkie kości kończyn. Dotychczasowe znaleziska dinozaurów świadczą o tym, że były to największe zwierzęta lądowe, jakie kiedykolwiek zamieszkiwały Ziemię. Jednakże większość dinozaurów wbrew obiegowej opinii nie była gigantami.

Źródło: wikipedia.org

ATRAKCJE
ŁEBA PARK daje rzadką możliwość goszczenia w pradawnej chacie oraz w skalnych grotach obrazujących codzienne życie i pochówek Neandertalczyków. Można też obejrzeć sceny z polowań na grubego zwierza.

Do bliskiego kontaktu z obecnie żyjącymi zwierzętami zaprasza nasze Mini ZOO, gdzie można z zaciekawieniem oglądać między innymi: kozy, owce, daniele, jelenie, lamy, osiołki i wiele innych oraz pojeździć na kucyku.

DLA DZIECI
ŁEBA PARK to place zabaw dla dzieci utrzymane w charakterze i klimacie nawiązującym do dawnych er z życia dinozaurów. Powierzchnia największego to prawie 3000 m.kw., gdzie najmłodsi archeolodzy metodą odkrywkową odnajdują szkielety gadów. Miłośnicy przepraw i wspinaczek chętnie będą zdobywać linaria i mini ścianki. Są też zjeżdżalnie, karuzele, huśtawki, zamki, itp.

Drugi plac zabaw (małpi gaj) to jeden wielki tor przeszkód, w którym są urządzenia do wspinaczki, ruchome pomosty, drabinki, kładki, przeprawy po palach.

Fani motoryzacji, a raczej dwóch walców, znajdą napędzane pedałami pojazdy Flinstonów i na specjalnym torze mogą sprawdzić swoje umiejętności.

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA
Odrębną atrakcją na wydzielonym terenie jest długa i bogata w treści ścieżka edukacyjna dla młodzieży szkolnej. Są tu oprócz często pozujących dinozaurów licznie rozstawione, kolorowe tablice informacyjne. Z ich opisów uczniowie mogą się wiele dowiedzieć na temat dawnej i obecnej flory i fauny, botaniki i zoologii, a przede wszystkim o ekologii i ochronie naszej wspólnej przyrody. Uzupełnieniem ścieżki edukacyjnej może być kino, w którym wyświetlane są filmy przyrodnicze związane z tematyką parku.

DODATKOWA INFRASTRUKTURA
ŁEBA PARK to również szerokie zaplecze gastronomiczne, handlowe i wypoczynkowe. Są tu duże parkingi na samochody i autakary, sklep z pamiątkami, galeria skamielin i minerałów oraz galeria bursztynowa wraz z opisami i przykładami poszczególnych etapów powstawania i kształtowania żywicznego złota.

Do wypoczynku na świeżym powietrzu zachęca również rajski "Eridan", gdzie można się zrelaksować, posilić i zregenerować siły do dalszego zwiedzania. Ponadto na wszystkich trasach i ścieżkach etapowo są roztawione drewniane, stylowe ławeczki, wiaty i kąciki wypoczynkowe, niektóre również dla palaczy tytoniu.

CENNIK:
Park jest czynny codziennie, 7 dni w tygodniu, od maja do października.
Szczegóły cennika znajdują się tutaj: www.lebapark.pl/html/kontakt.html

NA ZAKOŃCZENIE
Ukształtowanie terenu parku, jego naturalne walory oraz bliskość morza zostawiają po wielogodzinnym przebywaniu niezapomniane wrażenia. Podczas przygotowywania projektu ŁEBA PARKU naszym priorytetem była radosna zabawa, przyjemność i edukacja najmłodszych. W czasie zwiedzania rodzice i opiekunowie będą mieli niepowtarzalną okazję obserwowania i odkrywania u swych młodych podopiecznych bogatych zasobów zachowań, wyzwolonych emocji i żywiołowych reakcji na nowe sytuacje. Osoby dorosłe odnajdą w sobie chwile wyciszenia, zadumy i filozoficznej refleksji nad przemijającym czasem. Wszyscy skorzystają - spędzając razem chwile rodzinne, przyjacielskie, towarzyskie - bo ŁEBA PARK to miejsce magiczne.

Serdecznie zapraszamy!

Informacja bieżąca wpisywana przez właścicieli obiektów

Jesteś naszym 71790 Gościem

Informacja o obiekcie:

 • Odległość do plaży
  - 901m i dalej
 • Działalność
  - sezonowa
 • Udogodnienia
  - parking
  - wyżywienie na miejscu
  - ogród
  - plac zabaw
 • Premium
  - obiekty przyjazne rodzinom i dzieciom
  - rozrywka, rekreacja, zabawa, atrakcje
 • Rozrywka i rekreacja
  - parki rozrywki
  - inne atrakcje