Offers in English
Unterkünfte in Deutsch

Aktualności

Jesienna dieta

Wielkimi krokami zbliża się jesień, więc warto pomyśleć o jesiennej diecie. Ważdym elementem jedenia o tej porze orku są składniki rozgrzewające. Warto również spożywać potrawy na ciepło.

W jesiennej diecie prym powinny wieść gorące zupy. Można je przygotrowywać z sezonowych produktów, takich jak dynia. Warto do takiej potrawy dodać rozgrzewające potrawy, czyli imbir, cynamon, goździki czy pieprz cayenne. 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Ojrzyńską

Już 24 lipca w Łebie przy Skwerze Rybaka odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Ojrzyńską. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00.

Magdalena Ojrzyńska jest autorką wielu felietonów, opowiadań oraz powieści pt."Pętla. Narodziny". informację o wydarzeniu można znaleźć na facebooku: www.facebook.com/events/859297791350673

Jak unikać zarażenia Covid-19 w czasie urlopu?

Miesiące wakacyjne sprzyjają wielu wyjazdom, jednak nawet w luźniejszym czasie nalezy przestrzegać pewnych obostrzeń, które mogą zapewnić nam bezpieczeństwo.

Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiedni dystans.Jeśli to możliwe, warto unikać zatłoczonych miejsc. W budynkach zamkniętych należy zakładać maseczkę ochronną. Ważne jest również mycie oraz dezynfekowanie rąk.

Jak funkcjonować w trakcie upałów?

Ostatnio przez Polskę przetacza się fala upałów. Co powinniśmy robić, żeby wysokie temperatury były jak najmniej dokuczliwe? Przede wszystkim powinniśmy przebywać jak najdłużej w pomieszczeniach, aby unikać wystawiania się na słońce.

Ważnym elementem jest też dostarczenie organizmowi dużej ilości wody, najlepiej również ograniczyć napoje słodzone oraz alkoholowe. W trakcie trwania upałów należy również nosić nakrycia głowy, aby chronić ją przed nagrzaniem. 

Koncert zespołu Róże Europy w Łebie

W czwartek 12 sierpnia w Łebie podczas trwania Zlotu Bike Week odbędzie się występ zespołu Róże Europy. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenach przy ul. Turystycznej a rozpocznie się o godzinie 21.00.
Róże Europy to zespół, który został założony w 1983 roku w Warszawie. Największy hit grupy to utwór pt. "Jedwab".

Koncert XI Bike Week Zlot Motocykli i Aut USA

W czwartek 12 sierpnia w Łebie rozpocznie się już po raz 11 Zlot Motocykli i Aut z USA. Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie przy ul. Turystycznej. 

Na scenie wystąpią takie zespoły, jak: Golden Life, Róże Europy oraz Kobranocka. Organizatorzy zapraszają na sobotnią prezentacje motocykli oraz aut.

Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba

Projekt dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Gminą Łęczyce, Lębork, Wicko, Główczyce i Nowa Wieś Lęborska. Projekt ma zostać zrealizowany do 2022 roku.

Biblioteka Miejska w Łebie

Biblioteka informuje, że od 1 października wraca do standardowych godzin pracy. Placówka będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 19.00 oraz w soboty od 10.00 do 14.00.

Od 1 października ponownie będzie wolny dostęp do półek. Informację o zmianach można znaleźć na stronie: www.bibliotekaleba.pl

Zakończenie Sezonu w Łebie

W sobotę 26 września w Łebie odbędzie się zakończenie sezonu w porcie jachtowym. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00

Na scenie wystąpi Detko Band oraz Kubryk. 

Narodowe Czytanie w Łebie

 

W sobotę 5 września w Łebie w Bibliotece Miejskiej odbędzie się Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Wydarzenie będzie miało miejsce w ogrodzie biiblioteki przy ul. 11 Listopada 5A  a rozpocznie się o godzinie 12.00.

Obsada to: Elżbieta Frączek, Bożena Bończyszyn, Barbara Iskra i Przemysław Rychter. 

Łeba i okolice - Promocyjny Serwis Turystyczny www.leba-kurort.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone Enet 2002-2023

Wszelkie prawa do materiałów zdjęciowych, tekstów, materiałów graficznych, koncepcyjnych, informatycznych oraz pozostałych części składowych serwisu www.leba-kurort.pl w jakiejkolwiek formie a także w całości - zastrzeżone. Serwis wraz z wszystkimi jego składowymi jest chroniony przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. nr 80 poz. 904 z późn. zm.) oraz ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 1993 nr 47 poz. 211 z późn. zm.). Autorzy serwisu informują, że wobec osób naruszających prawa autorskie do publikowanych materiałów będą podejmowane wszelkie kroki przewidziane prawem. Przypominamy, że zgodnie z przepisami w/w ustawy za naruszenie jej przepisów grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

UWAGA: Prowadzący serwis nie ponoszą odpowiedzialności za treść reklam.

Polecamy inne serwisy prowadzone przez nas: Sanatoria w Polsce, Turnusy rehabilitacyjne PFRON, Pobyty zdrowotne, Rehabilitacja dzieci.